Google+
Eğitimler

Eğitimler

Adwords Sertifikaları Nasıl Alınır?

Google AdWords Bireysel Kalifikasyon, yani bir nevi AdWords bilginizin Google tarafından belgelenmesi. “Google AdWords Sertifikaları nasıl alınır?” sorusunun cevabı aşağıda detaylı bir şekilde yazmaktadır.

Google AdWords’te 3 sınav, 2 tane de sertifika vardır. İlk olarak Reklamcılığın Temelleri Sınavına girilir, bu sınavda %85 başarı elde edildiği taktirde diğer 2 sınav açılır, Reklamcılığın Temelleri sınavının herhangi bir sertifikası yoktur. Bilinenin aksine her sınav için 50 $ ücret ödemek gerekmiyor. 50$’lık ücret bir kereye mahsus veriliyor ve temel sınavı geçtiğiniz taktirde diğer sınavlara giriş için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Yalnız sınavdan kaldığınız taktirde tekrar sınava girmek için bir daha para ödemeniz ve bir hafta beklemeniz gerekiyor. Temel sınavın geçerlilik süresi 2 yıl, diğer sınavların ise 1 yıldır.

Sınav soruları 2013 tarihi itibariyle yenilenmiş olmasına rağmen birçok soru çift doğru cevap içermekle birlikte, geçtiğimiz yıllara ait sorular/cevaplar yer almaktadır.

Örnek vermek gerekirse;
Soru: Mobil teklif hangi düzeyde verilir?
Şıklar; a)Hesap b)Kampanya c)Reklam Grubu c)Anahtar Kelime

Bildiğiniz gibi geliştirilmiş kampanyalara geçişten sonra gerek kampanya gerekse reklam gurubu düzeyinde mobil teklif ayarları yapılabilmekte. Bunun gibi minimum 10 soru karşınıza çıkıyor. Yani sorular her ne kadar 2013 tarihinde güncellenmiş olsa bile cevaplar geçmiş döneme ait olabiliyor.

Bir diğer değişiklik ise “Raporlama ve Analiz İleri Düzey Sınavı” (Reporting & Analysis Advanced Exam) kaldırılmıştır.

Sınavlar hakkında detaylı bilgi aşağıdaki gibidir.

Google Adwords Reklamcılığının Temelleri Sınavı – Google Advertising Fundamentals Exam

  • Bu sınav, AdWords ve çevrimiçi reklamcılığın temel yönlerini kapsar.
  • Ana başlıklar: AdWords’e Giriş, AdWords Hesabı ve Kampanyalarla İlgili Temel Bilgiler, AdWords Reklam Biçimleri, AdWords’te Hedefleme ve Yerleşimler, AdWords’te Teklif Verme ve Bütçe Oluşturma, Politikalar ve Reklam Kalitesi Konuları.
  • Sınav Hakkında: 113 Soru soruluyor, 120 dakika zaman var, sertifikayı almak için %85 başarı (96 doğru) gerekiyor.

Bu sınava aşağıdaki linkten hazırlanabilirsiniz:


Copyright © 2013 Reklam Asya Web Tasarım Hizmetleri